Doporučujeme

Španělská vína obohatí každý vinný lístek

Rádi byste o vánočních svátcích Vašim hostům nabídli ve vinném lístku lahodná španělská vína? Španělsko je zemí, které je pěstování vína přímo zaslíbeno, a nejen to, neboť Španělsko je také jeho předním producentem.Skvostná španělská vína do Vaší restaurace můžete objednat prostřednictvím internetového prodejny BMC Brno. Na této webové adrese www.bmcbrno.cz/spanelska-vina najdete bohatou nabídku španělských vín, která by neměla chybět v žádném vinném lístku vyhlášené restaurace. Hostům můžete dopřát také možnost pochutnat si na jedinečných španělských delikatesách. Také ty můžete rovněž objednat z BMC Brno. Pokud jste doposud neměli možnost blíže poznat španělská vína, pak tento článek Vám přinese bližší informace.

Španělská vína dosahují vysoké cukernatosti, a proto zde neexistuje označení dle cukernatosti vína na jakostní a přívlastková. Vína se ve Španělsku naopak označují podle původu. Mezi nejhodnější španělská vína náleží vína pocházející z oblastí Rioja a Ribera del Duero. Kvalitu španělského vína poznáte také podle doby a podmínek zrání. Na nejvyšší stupnici kvality se v této kategorii vyskytují označení Crianza, Reserva a Gran Reserva.

Vína, která se prodávají již v následujícím roce po sklizni, jsou označována jako Joven a zrají částečně v sudech. Chuťově jsou tato vína lehká a mají ovocný nádech. Vína Joven jsou určena pro okamžitou spotřebu. Vína, která zrají minimálně 6 měsíců v dubových sudech a dalších 18 měsíců ještě v láhvi, bývají označována jako Crianza. Tyto vína je možné koupit po dvou letech po sklizni.

Vína s označením Reserva zrají minimálně tři roky, přičemž nejméně 12 měsíců musí zrát v dubových sudech, jeden rok v tancích a alespoň jeden rok v láhvi. Vína s označením Reserva se vyrábí pouze v dobrých letech a to z těch nejlepších vín.

Naprostou delikatesou v oblasti vín jsou vína Gran Reserva, která zrají nejméně pět let ve sklepích výrobce, přičemž z toho dva roky v dubových sudech a další tři roky v láhvi. Vína Gran Reserva bývají vyráběna pouze z těch nejlepších ročníků, nejkvalitnějších hroznů a vyhlášených vinic.

O autorovi

Jan Neckář