Doporučujeme

4 chyby, které dělají lidé hrající automaty

Hazardní hry jsou zábava jako každá jiná. Jen je mnohem těžší tuto formu legrace udržet na uzdě a nedostat se do stavu, kdy se na automatech stanete závislí a začnete pomalu utrácet veškeré životní úspory. Proč se to děje? Pojďme se podívat na čtyři nejčastější chyby, které gambleři dělají.

1. Dlouhodobé setrvání u automatu, který nevyplácí

Ačkoliv se to někomu může zdát nepravděpodobné, většina hracích automatů vrací přes 90 % vložených peněz hráčům. Čísla jsou ale různá. Některé automaty do gier mají návratnost 96 %, další třeba jen 91 %. Napsané to většinou nikde nenajdete, takže nezbývá než si vše vyzkoušet samostatně. Pokud se vám tedy zdá, že dlouho nevyhráváte, možná bude rozumnější posunout se někam jinam a nečekat, než prohrajete všechny své peníze.

2. Nadšení po výhře

Každý má radost, když se mu podaří vyhrát. Automat si ale vaši výhru nepamatuje. Pouze produkuje náhodné sekvence, nemá paměť, v níž by uchovával, kdy naposledy jste vyhráli. Výhra tedy nijak neovlivní pravděpodobnost vaší další výhry. Mnoho hráčů se bohužel nechá vidinou peněz zlákat, a jakmile vyhrají jednou, jsou přesvědčeni, že se na ně obrátilo štěstí. Většinou tomu tak není.

3. Hraní s nízkým rozpočtem

Zdarma vám ty peníze nikdo nedá, takže představa, že vložíte dvě stě korun a vyhrajete, je poměrně dost naivní. Herní automaty jsou pro většinu lidí dlouhodobě spíš ztrátové, jen pár šťastlivcům se podaří vyhrát skutečně slušnou částku. A to zpravidla až po mnoha proinvestovaných penězích.

4. Představa výdělku

Jestliže se vydáte hrát herní automaty s penězi, jež potřebujete na zaplacení nájmu nebo nákup potravin, špatně dopadnete. V takovém případě byste vůbec neměli chodit hrát. Musíte dopředu počítat s tím, že o všechny vložené peníze přijdete.

Většina hráčů si výše zmíněné skutečnosti vůbec neuvědomuje, a proto pak často dopadají tak špatně. Hraní automatů je riziková zábava, a chcete-li ji provozovat, musíte mít peníze a pevné nervy.

O autorovi

Jan Neckář