Doporučujeme

Chutné moučníky z broskví

Rádi byste rozšířili jídelní lístek o lahodné ovocné dezerty? Chuťově jedinečné pokrmy můžete připravit z broskví, které v sobě obsahují velké množství minerálů a vitaminů. Broskve jsou bohaté na draslík, vápník, sodík, železo, zinek, hořčík a niacin. Všechny zmíněné minerály působí blahodárně především na duševní pohodu člověka. Z vitamínů pak v broskvích najdeme provitamin A, vitamin C a vitamin B3. Broskve posilují také imunitní systém a obsahují karoten.

Z broskví můžete připravit lahodné broskvové koláče. Připravují se z nich také kompoty, marmelády, džemy, krémy, přesnídávky i zmrzliny. Broskvemi můžete ochutit dorty, zákusky či koktejly. Broskve za rozumnou cenu můžete pořídit na internetové prodejně společnosti BMC Brno. Lze objednat broskve kostky, broskve plátky i broskve půlené. Zvolit si můžete také různé gramové balení. Společnost BMC Brno nabízí broskvev konzervě s gramáží 820 gramů až 4200 gramů. Kromě broskví můžete objednat také olivy, ananas a jiné španělské potraviny katalog.bmcbrno.cz/spanelske-olivy/.

K neodolatelným dezertům připravených z broskví patří křehký koláč s mandlovou nádivkou a broskvemi. Potřebovat budete křehké těsto na koláč, změklé máslo, cukr krupice, mleté mandle, vejce, hladkou mouku, pevnější broskve, vrchovaté lžíce broskvové nebo meruňkové marmelády a zakysanou smetanu. Svou oblibu si u Vašich hostů najde také broskvová smetanová pěna a glazované broskve s malinovou omáčkou a vanilkovou zmrzlinu. Broskvové moučníky zpříjemní Vašim hostům návštěvu ve Vaší restauraci. V letním období představují jedinečné osvěžení.

O autorovi

Jan Neckář