Doporučujeme

Chutné pokrmy ze španělských potravin

Chystáte rozlučkovou oslavu před vstupem do manželství a rád i byste hostům nabídli lahodné občerstvení? Snad žádný z hostů neodmítne skleničku kvalitního španělského vína. Koupit jej může v dostatečném předstihu zde www.bmcbrno.cz/gastro-baleni.

Španělská vína k výjimečným příležitostem

Španělsko je považováno za největší vinařské území v Evropě, není proto divu, že odtud pochází také ta nejkvalitnější vína. V nabídkovém katalogu společnosti BMC Brno najdete kvalitní španělská vína z významných oblastí jako je Rioja nebo Ribera del Duero. Mezi nejpěstovanější španělské odrůdy červeného vína náleží Tempranillo, Garnacha, Syrah i Merlot. Z nabyté nabídky můžete vybrat také stále oblíbenější speciální šumové víno typu Cava. K výjimečným událostem doporučuje BMC Brno víno s označením Gran Reserva. Jde o vína, jež zrají minimálně dva roky v barikových sudech a rok až tři v lahvích.

Jakými delikatesami pohostit Vaše hosty?

K létu neodmyslitelně patří svěží španělské potraviny připravené z čerstvé zeleniny. Potřebujete-li připravit pro větší počet osob, vhod jistě přijde také pečlivě zabalené ovoce a zelenina v konzervách. Velmi oblíbené jsou u hostů především na nejrůznější způsob připravené jednohubky, které můžete namazat například olivovou pastou nebo paštikou s ančovičkovou příchutí. Ve Španělsku se tento jednoduchý pokrm nazývá tapas a může být připraven nejrůznějšími způsoby. Může obsahovat sušenou vepřovou šunku, vyzrálý sýr nebo různé klobásy. Často se přidávají také ančovičky. Originální můžete být také se španělskými masitými a sýrovými pokrmy. Za skutečnou delikatesu, při jejímž ochutnání, se budou Vaším hostům sbíhat sliny, je Chorizo Extra Tello či Jamón Iberico. Nezapomeňte ochutnat rovněž ovčí sýr Manchego.

O autorovi

Jan Neckář