Doporučujeme

Darujte víno Old Porter jako dárek k narozeninám

Blíží se narozeniny Vašeho partnera a ráda byste ho tentokrát potěšila lahví kvalitního alkoholického nápoje? Darovat můžete k narozeninám Vašemu milému lahev španělského lahodného vína Old Porter. Dárek v podobě vína můžete darovat, jak k narozeninám, tak k jiným příležitostem. Vína značky Old Porter však nejsou jen tak ledasjaká vína. Jsou spokojením kvality, lahodné chuti i příznivé ceny. Toto sladké víno odrůdy Pedro Ximénez pochází z proslulé oblasti Montilla Moriles.

Vinaři z této vinařské oblasti jsou známí sladkými víny, které se vyrábí především z odrůdy Pedro Ximénez. Vynikající chuť sladkého vína Old Porter je odrazem zrání vína čtyři roky v sudech z amerických dubů. Barva vína připomíná magahon se zářivými odlesky. Při přičichnutí k vínu ucítíte zralé ostružiny s nakládanými ořechy. Chuťově víno chutná po medu, jahodách s čokoládovou. Víno můžete objednat prostřednictvím v tomto internetovém obchodě  www.oldporter.cz.

Víno je vhodné jako aperitiv podávat při zahájení večírků. Při aperitivu je obvyklá doba podání deset minut před jídlem. Aperitiv se doporučuje podávat také těsně před jídlem. Po jídle si můžete dopřát toto víno jako digestiv. Digestiv má za úkol podpořit trávení a je tedy protikladem apetitu.

Předním dovozcem tohoto sladkého vína do České republiky je společnost BMC Brno, která doporučuje podávat víno Old Porter také k dezertům, paštikám či kvalitním plísňovým sýrům. Doporučená teplota podávání vína Old Porter Rich Swet Wine je 15–20 °C. Udělejte Vašemu partnerovi k narozeninám radost a věnujte mu kvalitní víno.

O autorovi

Jan Neckář