Doporučujeme

Italská kuchyně: Jak vznikla a kde si ji dopřát i u nás?

Máte rádi italskou kuchyni? Pro tu pravou již nemusíte jezdit do Itálie. Přijede totiž přímo za vámi z pizzerie Caruso. Zajímá vás víc? 

Co se u některých pizzerií pod názvem italská kuchyně prodává, nemá často s tou pravou mnoho společného. Narazíte sice na nepřeberné množství druhů, ale tajemství spočívá především v použitých surovinách.

Tip: Pokud se nespokojíte s náhražkami a dostali jste chuť na pravou italskou pizzu, pizza Brno Caruso je zde právě pro vás.

Italská kuchyně je plná lahodných chutí, ale také benefitů pro vaše zdraví. Soustředí se totiž na jednoduché a přírodní blahodárné ingrediencí, které z ní dělají jednu z nejzdravějších kuchyní světa. Výzkumy prokázaly, že středomořské pokrmy napomáhají redukci váhy a jejímu udržování, stejně jako snižují riziko deprese, cukrovky či vysokého cholesterolu.

Italská kuchyně je již tradičně řazena mezi ty nejlepší na celém světě, často dokonce tu nejlepší vůbec. Italské jídlo se neuvěřitelně rozšířilo po světě, ostatně i počet pizzerií v České republice je toho důkazem. Italská kuchyně zároveň patří k nejstarším na světě, protože původ řady pokrmů je možné vystopovat až k Etruskům, Řekům a Římanům. Pokud byste hledali typické prvky pro italskou kuchyni, v první řadě to bude čerstvost použitých surovin.

A právě kvalitu surovin, skvělou pizzu a domácí těstoviny naleznete v nové italské restauraci v Brně. Caruso Pizza & Pasta není jako klasická restaurace, bistro ani fast food. jedná se o místo, kde si můžete vychutnat kvalitní jídlo za příznivé ceny stejně, jako v pravém italském podniku.

O autorovi

Jan Neckář