Doporučujeme

Jak vyřešit zdravou snídani rychle a levně

V dnešní době se všichni snaží jíst zdravě. Někteří za účelem hubnutí, další prostě jen proto, aby jejich tělo mělo všechny potřebné živiny. Spousta lidí se však vymlouvá, že na přípravu zdravých pokrmů nemají čas. Pojďme si teď ukázat, jak je možné připravit zdravou snídani rychle a levně.

Proč právě snídani? Protože zdravá snídaně je základ dne. Tělo je po dlouhé noci vyhladovělé a dehydrované, pokud ho tedy chcete probudit, je potřeba mu dopřát pořádnou porci živin. Zapomeňte na prázdné kalorie, správná fitness snídaně by měla obsahovat bílkoviny a sacharidy, které vás zasytí, potřebnou porci vitamínů a také trochu cukru pro dodání energie. Když se nasnídáte, nebudete v práci celé dopoledne přemýšlet, co byste ještě snědli.

Nemusíte trávit půl hodiny v kuchyni

Vídáte na Instagramu ty dokonalé snídaňové misky plné nakrájeného ovoce, případně dokonce nasmažené lívance? Takovou snídani si klidně dopřejte o víkendu, když máte čas na její přípravu. Dejte si ovšem pozor, protože sladké lívance přelité hromadou čokolády nejsou zrovna moc dietní jídlo ideální pro hubnutí.

Jestliže si rádi uděláte palačinky či lívance, zkuste je pojmout zdravější formou. Těsto udělejte bez mouky, vynikající jsou například lívance z banánu s ovesnými vločkami. Vezmete hrnek jemných vloček, rozmačkáte jeden banán, vše smícháte, případně přidáte trochu mléka. Smažíte na kokosovém oleji, jenž dodá ještě lepší chuť. A navrch jsou výborná například ořechová másla. Takové oříškové máslo totiž obsahuje jak bílkoviny, tak zdravé tuky a některé vitamíny. Například lískooříškové máslo má navíc kyselinu listovou pro lepší paměť a soustředění.

Rychlá a levná snídaně je proteinová kaše

Když v pracovní den spěcháte a není čas chystat si špičkovou snídani, udělejte si kaši. Můžete si koupit již namíchanou proteinovou kaši, kterou stačí zalít vodou či mlékem a nechat 2 minuty odstát. Drahá záležitost to není, zásoba kaší na celý měsíc vás vyjde na pětistovku.

Musíte ovšem vybírat obezřetně. Některé takto namíchané kaše chutnají uměle. Chcete-li si opravdu pochutnat a zažít explozi vašich chuťových buněk, vyzkoušejte proteinové kaše Protein & Co. Obsahují syrovátkový protein se smetanovou chutí, ovesné vločky, kokosový nektar jako náhradu cukru a zázračná chia semínka. Příchuť si volíte sami – jablko se skořicí nebo čokoládu s vlašským ořechem.

Dieta nemusí znamenat omezování, jíst zdravě nemusí být drahé a příprava jídel nemusí trvat dlouho. Nenechte se odradit od zdravého životního stylu.

O autorovi

Jan Neckář