Doporučujeme Ostatní

Kde koupit a jak vybrat inzulinové jehly i další pomůcky pro diabetiky

Každý diabetik ví, že si musí pravidelně dokupovat pomůcky pro měření hladiny krevního cukru a následné doplnění inzulinu. Základním kouskem vybavení je glukometr. Kromě toho nesmí chybět kvalitní inzulinové jehly, s jejichž pomocí bude aplikace inzulinu jednodušší a méně bolestivá. Jak vybrat ty správné a kde je nakoupíte za skvělé ceny?

Co sledovat při výběru inzulinových jehel

Aby inzulinové jehly dobře plnily svůj účel, je dobré pečlivě vybírat ty správné kousky. V praxi je potřeba sledovat hned několik parametrů. Pokud máte svou oblíbenou značku inzulinových jehel, pokračujte v jejich kupování. Jestli pátráte nad tím, jaké jehly by mohly být ty správné, snažte se hledat takové, které mají tenkou špičku dotvořenou pomocí speciálních úprav. Vhodnou volbou tak jsou například jehly elektricky vyhlazené, které jsou navíc doplněné o silikonový povrch pro hladší a méně bolestivý vpich.

Výhodné ceny za větší balení

Při výběru si také pohlídejte, jestli jsou inzulinové jehly kompatibilní s vaším injekčním perem. Většinou se v balení nachází 100 kusů. Objevit však můžete i větší balení či nejrůznější výhodné akce, kdy pořízení inzulinových jehel vyjde ještě o něco levněji. Dobrým místem na nákup jsou hlavně lékárny či specializované prodejny.

Vše potřebné zakoupíte na specializované prodejně

Ve specializované prodejně zaměřené na pomůcky a potřeby pro diabetiky nechybí kromě výběru inzulinových jehel také glukometry, odběrová pera, lancety či testovací proužky. Na jednom místě tak snadno pořídíte všechno potřebné, co potřebujete pro regulaci krevního cukru. Výhodou takto specializovaného internetového obchodu je nejenom bohatá nabídka od prověřených značek, ale i dobré ceny, které vychází levněji v porovnání s kamennými prodejnami.

O autorovi

Jan Neckář