Doporučujeme Ostatní

Potřebujete vyrobit přesnou součástku a nevíte, jak ji změřit? Vsaďte na kalibry

Neustálý technologický pokrok žene výrobní procesy i požadavky do extrémů v podobě přesností čítajících tisíciny milimetru. S takovými situacemi se setkává stále více výrobních firem, kutilů i jednotlivých řemeslníků. Dnes je již zkrátka taková přesnost normou. Jak změřit takové obrobky?

Klasické posuvné měřítko vážně nestačí

Kouzlo i prokletí normovaných tolerancí tkví v tom, že se musíte přesně držet předepsané míry. Jedině tak si výsledný výrobek zajistí správné zapadnutí jednotlivých dílů do sebe. V případě díry tak lze očekávat například toleranci od nuly až do plus dvou setin milimetru, zatímco v případě hřídele se lze pohybovat do mírných mínusových rozměrů. V každém případě musí být tento požadavek přesně dodržen.

V takové situaci přichází na řadu kalibry. Ty se vyrábí na základě normovaných úchylek, takže se s nimi dá přesně vyzkoušet správnost jednotlivých výrobků. V přesné výrobě se stanou tyto pomůcky vaším nejlepším kamarádem, kterého budete muset používat neustále. Kde se dá něco takového pořídit snadno a za rozumné ceny?

Snadný nákup online

Samozřejmou odpovědí je zde internet. Na něm lze dnes již pořídit naprosto vše, což se týká i kalibrů. Ne každý obchodník vám ale nabídne velký výběr kvalitních produktů za pěkné ceny. Při shánění potřebné pomůcky se tak zaměřte na populární e-shop se stránkami kalibry.cz.

Tento dodavatel se pyšní velkými skladovými zásobami všech potřebných měřidel, rychlým dodáním a bezkonkurenčními cenami. Zároveň lze v případě potřeby domluvit i výrobu na zakázku, pokud dostanete neobvyklý úkol od svého zákazníka. S vybavením od tohoto dodavatele budete vždy připraveni k přijetí jakékoliv práce. Hlavně nezapomínejte poctivě měřit každý jednotlivý obrobek.

O autorovi

Jan Neckář