Doporučujeme

Přijeďte ochutnat sladké pečivo do Svijan

Přemýšlíte často nad tím, co si dopřát k snídani, nebo uvažujete, co zakousnout k odpolední kávě? Pokud jste ještě nezkusili Pekařství Koutných, je nyní ideální čas. Díky křupavým houskám, několika druhům lahodného chleba a širokému sortimentu sladkého pečiva si již pak snadno odpovíte na výše stojící otázku.

Místo piva zkuste poctivé koláče

Svijany jste dosud možná znali díky výrobě stejnojmenného piva. To si mimochodem v Pekařství Koutných, s. r. o. můžete zakoupit také. Především zde ale každý den najdete čerstvé a chutné pečivo. Malá pekárna je mezi místními obyvateli velice vyhlášená. Kromě hořkého piva už tak ode dneška budete mít Svijany spojené i se sladkým pečivem z místní regionální pekárny.

V Pekařství velmi lpí na kvalitě vyráběného pečiva. Veškeré pečivo pečou z kvalitních surovin, často od místních dodavatelů, které svojí chutí lehce předčí zakoupené v běžném supermarketu. Výletu do Svijan a těch pár korun navíc, které za domácí pečivo zaplatíte, rozhodně nebudete litovat, až vám koláč či vánočka ozdobí váš talíř.

Sladké pečivo od Koutných si budete pamatovat

Jednou z jejich největších předností je sladké pečivo. Sladké koláče, buchty, vánočky, šátečky, vše samozřejmě bez umělých přísad, jsou ve Svijanech velkým hitem. Dále si můžete pochutnat na chlebu s kaštanovou kůrkou nebo tradičním slunečnicovém chlebu, jehož receptura se u Koutných používá již více než 25 let. Do čeho dále se můžete zakousnout, naleznete na www.koutnych.cz. Pekařství Koutných nabízí i rozvoz pečiva.

Mimo běžných pekařských výrobků nabízí pekárna také další regionální produkty, čímž ještě podtrhuje svůj regionální význam. O svijanském pivu již řeč šla, pochutnáte si i na uzeninách z rodinného řeznictví Krejcarových či na 100% moštech z Moštovny Lažany v Českém ráji.

O autorovi

Jan Neckář