Doporučujeme Ostatní

Varovné systémy, které pomáhají obcím a jejich občanům. Jaké jsou možnosti?

V případě, že se ve vašem městě přihodí nějaká nenadálá událost, která může třeba ohrozit zdraví obyvatel a způsobit škody na majetku, je dozajista dobré o tom vědět včas. Proto by města a obce měly neustále inovovat rozhlasy, ale také je zapotřebí investovat do moderních varovných systémů. Které to jsou především?

Jako ukázku lze vybrat nabídku, s níž přichází společnost Elmik.cz. Ta se již dlouhá desetiletí specializuje především na montáž, servis a opravy městských a obecních rozhlasů, v drátové i aktuálně stále žádanější bezdrátové formě. V posledních letech ale svým klientům nabízí také efektivní varovné systémy, které dokáže nejen zajistit, ale také rovněž provádí jejich montáž, servis a opravy.

Siréna

Základní varovný systém, který by neměl chybět prakticky v žádné obci, byť se třeba jedná o malou vesnici, rozhodně představuje siréna. V současné době je už samozřejmostí elektronická siréna, která se dá snadno propojit s ústřednou, případně s obecním rozhlasem.

Lokální výstrahy

Mezi vynikající zařízení nepochybně patří lokální výstražné systémy typu srážkoměrů a čidel. S jejich pomocí se totiž dá zabránit škodám v době povodní a vydatných dešťů, protože obec může s dostatečným předstihem informovat své občany o hrozícím nebezpečí.

BIS

Zmíněná společnost nyní nabízí vysoce výkonný a efektivní bezdrátový informační systém BIS, u něhož uživatelé oceňují snadný provoz a minimální servisní náklady. Zařízení navíc dokáže fungovat i tehdy, je-li vzdáleno od hlavního počítače, respektive telefonní ústředny.

Elmik kromě varovných systémů nejenže nabízí drátový obecní rozhlas a jeho bezdrátovou variantu, ještě poskytuje ozvučovací techniku do škol, úřadů, sportovních hal, kulturních sálů, obřadních a smutečních síní, případně nádražních hal, zastávek hromadné dopravy atd.

O autorovi

Jan Neckář