Doporučujeme

4 rady pro výběr nejlepšího bytového textilu

Přemýšlíte, jak udělat domov ještě více útulný a zakomponovat nějaké ty praktické dekorační prvky? Řešením je správně zvolený bytový textil. Ten má funkci praktickou a estetickou. Pro maximální spokojenost a dosažení požadovaného efektu si však musíte dávat pečlivý pozor na některá kritéria důležitá pro výběr. A na co konkrétně se zaměřit? To se dozvíte v článku.

Určete si, jaký druh bytového textilu potřebujete

V první řadě si promyslete, jaký druh bytového textilu budete potřebovat. Typicky jde například o povlečení, záclony, závěsy, ubrusy, utěrky, ručníky a podobné věci. Jejich úkolem je praktická funkce a zároveň mohou při správném výběru pozitivně ovlivnit vzhled celé místnosti a bytu.

Správné rozměry

Jakmile budete mít představu, co všechno hledáte, přichází na řadu výběr rozměrů. Podívejte se, jestli potřebujete klasické povlečení, nebo hledáte spíše prodlouženou variantu. Důležité je to i v případě povlečení, které by mělo správně sedět na matraci. Vhodné rozměry jsou důležité i pro závěsy a záclony, které musí mít hlavně odpovídající délku.

Kvalitní materiál

Hlavně u povlečení si všímejte také použitého materiálu. Nejlepší volbou je čistá bavlna, ale malá příměs syntetických vláken nutně nevadí. Ovšem pokud jde o ložní prádlo pro děti a osoby s citlivou pokožku, bude bavlna tou správnou volbou. Může mít mnoho různých podob a úprav, takže je vhodná pro použití v zimních i letních měsících.

Pečlivý výběr barvy a designového provedení

Dalším krokem úspěšného výběru bytového textilu, ze kterého budete mít radost, je poctivá volba ideálního designu, který se bude hodit k dalšímu vybavení. To vůbec nemusí být tak jednoduché, protože na internetu najdete skutečně pestrý výběr různých variant a vybrat pouze jednu jedinou tak může být obtížné.

O autorovi

Jan Neckář