Doporučujeme

Restaurace České Budějovice? Těch opravdu dobrých tu je hned několik!

Co takhle vyrazit na kulinářský výlet na jih? Do Českých Budějovic, města, které se neproslavilo jen vařením vynikajícího piva světového formátu. Přibývá tu i skvělých restaurací, jejichž návštěva se dá nazvat gurmánským zážitkem v pravém slova smyslu.
V Budějcích, jak Českým Budějovicím říkají místní, najdeme nespočet vyhlášených pivnic, kaváren a barů servírujících vynikající drinky. Ale také podniky, jimž šéfují šéfkuchaři zvučných jmen se zkušenostmi nasbíranými v michelinských restauracích.

Gurmánské Budějovice

Podniky, v nichž se servírují závitky s kachním masem, krém z halibuta, glazovaný vepřový bok, chapadla kalamár, kachní prsíčka na hnízdě z domácích těstovin v parmazánové omáčce. Ale také sázená vajíčka a lívance se žahourem. Nebo máte chuť na skvělou pizzu? Na tu si zajděte do Citro baru (na internetu hledejte pod odkazem restaurace České Budějovice). Tato pizzerie v Budějovicích patří k nejvyhlášenějším. A to právem!

Doporučujeme: zámecká restaurace

Kam na pravé italské speciality?

Servírují tu totiž pravé italské speciality. Předkrmy s mozarellou i carpacciem, nefalšované bruschetty a poctivé italské polévky. Hustá rajčatové zuppa di pomodoro je jedním slovem neodolatelná. Vynikající ovšem jsou i čerstvé těstoviny (doporučujeme výtečné gnocchi quatro formaggi a lasagne di forno). Skvělé tu však mají i rizota a samozřejmě pizzy.

V Citro baru si pochutná každý

Hlídáte si štíhlou linii? Dejte si salát. Máte chuť na maso? Co si dát třeba flank steak? Nebo byste si dali biftek ze svíčkové? Máte ho mít. Stejně jako hamburger a dary moře. Nemáte čas na oběd v restauraci? Tak si jídlo nechte dovézt domů. Nebo do kanceláře, na stavbu i školení. Na odkazu rozvoz jídla České Budějovice si navíc jídlo pohodlně objednáte online. Když zkrátka pizzerie České Budějovice, tak Citro bar. Dobrou chuť!

O autorovi

Jan Neckář