Když si chce Čech přivydělat, najde si brigádu. Když po tom samém touží například Angličan, hledá vhodnou možnost pro investování. Anglický způsob je daleko jednodušší a přitom efektivnější. Musí vám však vaše investice vyjít, což není vždy pravidlem.
Proto byste se měli zaměřit na zlato, které je na rozdíl od mnoha jiných komodit z investičního hlediska snadno uchopitelné i pro naprosté laiky.
Populární kov
Zlato jako takové je samozřejmě velmi cennou komoditou, která však neslouží pouze jako státní rezerva, případně jako surovina k výrobě cingrlátek. Jedná se o kov, jenž má velmi silnou pozici i v mnoha průmyslových odvětvích.
V hojné míře se například využívá při výrobě elektroniky, a sice z důvodu velké vodivost. Pokud máte doma lepší ethernetový kabel, případně špičkový mobilní telefon, je dost pravděpodobné, že se někde v jejich útrobách zlato vyskytuje. Není samozřejmě potřeba se kvůli tomu příliš vzrušovat, jelikož se ho v takovýchto produktech nachází opravdu jen ve velmi malé míře.
Chcete-li na žlutém kovu vydělávat, je pro vás daleko důležitější investiční zlato, které má ve většině případů formu mincí, respektive slitků.
Česká i slovenská mincovna
Cena zlata je určena mnoha faktory. Jedním z těch nejdůležitějších je hodnota dolaru. Obecně se dá říci, že čím hůř na tom americká měna je, tím vyšší má zlato hodnotu. V takových chvílích je výhodné se ho zbavovat. V opačném případě nakupujte.
Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Mince se vyrábějí v obou zmiňovaných institucích, ovšem slitky jsou obvykle vytvořené ve Švýcarsku. V tuzemských vodách se tento druh investičního zlata neprodukuje.
Slitky jsou obvykle dražší než jednotlivé mince. Existují zde však i výjimky v době pamětních kousků.