Nápoje

Kurkuma latte vás překvapí svou chutí a potěší vaše tělo

Autor Barbora

Toužíte po nápoji, který vás v chladnějších dnech zahřeje, ale zároveň potěší vaše zdraví? Zkuste si doma připravit zdravou novinku, která potěší vaše chuťové pohárky i organismus. Řeč je totiž o kurkumovém latte. Nápoji, který neobsahuje kofein, má lahodnou chuť a zajímavou barvu. Bát se ho nemusíte, oblíbili si ho již mnozí příznivci zdravého stravování.

Kurkuma a její účinky na zdraví

Kurkuma je barevnější příbuznou zázvoru. Podobně jako zázvor je zdraví velmi prospěšná, zvláště obsahem silného antioxidantu kurkuminu, který ji dodává její specificky zlatou barvu. Kurkumové latte je jednou z možností, jak do svého jídelníčku zařadit kurkumu, na kterou ještě nejsme zcela zvyklí. Pravidelným přísunem kurkumy se vyhnete mnoha onemocněním. Kurkuma vás chrání před bakteriálními infekcemi, je prevencí rakoviny prsu, tlustého střeva, prostaty a kůže, chrání vás před vznikem očních chorob, je skvělou prevencí rizika vzniku kardiovaskulárních onemocnění, podporuje vaše trávení, brání vzniku artrózy, chrání před vznikem žaludečních vředů a bojuje proti virovým infekcím. Co víc si přát?

Recept:

  • 2 hrnky mandlového mléka (nebo kokosové)
  • cca 1 lžíce kurkumy
  • 1 lžíce kokosového oleje nebo ghee
  • 1/2 lžičky vanilky
  • 1/2 lžičky skořice
  • 1/2 lžičky javorového sirup či medu

Připravte si menší hrnec a na mírném ohni přihřívejte mléko, do něj přidejte kurkumu, kokosový olej či ghee, vanilku, skořici a med. Míchejte, dokud se směs neohřeje. Místo javorového sirupu můžete použít jiné sladidlo, například jiný rostlinný sirup nebo med. Přelijte do hrníčku, posypte trochou skořice a užívejte si lahodně jemnou chuť kurkumového latte. Skvělé je, že kurkumové latte neobsahuje nic zbytečného navíc a jeho chuť je opravdu vyvážená, navíc ho mohou konzumovat vegani i vegetariáni, jelikož neobsahuje žádné živočišné produkty.

O autorovi

Barbora