Nápoje Recepty

Letní bobulové smoothie s pernodem

Autor Barbora

Dnes si vyzkoušíme recept na smoothie s alkoholem. Jde o skvělou kombinaci lesních plodů a jemného alkoholu. Toto smoothie rozhodně není určeno dětem. Všechny dospělé osvěží a přinese sladké omámení chutí.

Co je pernod?

Pernod Paris je legendární anýzový likér pařížských umělců, Vyrábí se destilací aromatických bylin, jejichž jména, původ i počet jsou přísně utajovány. Je však známo, že základem unikátní chuti pernodu je hvězdicový anýz známý také jako badyán a fenykl.

Zdravý nápoj z borůvek

Sezóna borůvek pomalu začíná a je jen na vás, jak si tuto skutečnost budete užívat. Zajít si na chvíli do lesa, nasbírat borůvky a relaxovat. Borůvky obsahují mnoho antioxidantů a působí v našem těle proti volným radikálům, virům a bakteriím. Tímto se stávají skvělou prevencí proti moha nemocím, podpůrným prostředkem při rekonvalescenci, navíc stimulují regeneraci sliznic. V dnešní době je běžně seženete sušené, mražené, konzervované a nyní také čerstvé. Pomohou vám při respiračních onemocněních, léčí tedy chřipku, angínu, bronchitidu a zánětlivá onemocnění sliznic. Navíc jsou schopné zlepšovat a udržovat zrak. Borůvky se také používají jako léčebný prostředek při střevních potížích a kolikách.

Ostružinová bomba

Ostružiny v jakékoliv podobě zlepšují celkovou tělesnou kondici, povzbuzují imunity a zlepšují zdraví cévního systému. Doporučují se při arterioskleróze, křečových žilách, hemeroidech a při poruchách erekce. Čerstvé plody jsou dokonalým zdrojem vitamínu C, komplexu vitamínů B, fosforu, železa, hořčíku a vápníku.

Doba přípravy: 5 minut

Ingredience:6943082306_b5a501def1

  • 100 g čerstvých borůvek
  • 100 g čerstvých ostružin
  • 3 velké kopečky zmrzliny
  • 150 ml plnotučného mléka
  • 100 ml pernodu
  • led
  • mixér

Příprava:

Všechny ingredience vhoďte do mixéru a rozmixujte dohladka. Podávejte na ledu s brčkem.

O autorovi

Barbora