Nápoje

Horké nápoje, které vaše tělo dokonale prohřejí

Autor Barbora

Podzim dokáže nádherně vybarvit celou přírodu, ozývají se poslední záchvěvy slunce a pomalu se vkrádá zima. Nastupuje vláda chladu, větru a vlhka a s ním touha po teplém jídle a horkých nápojích, které nás večer, když přijdeme unaveni z práce, dokonale zahřejí a navodí tu správnou atmosféru. Naučte se s námi připravit oblíbené podzimní nápoje, které zahřejí vaši duši a potěší vaše tělo.

Horká jablka

Když přijdete promrzlí domů, dokonale vás zahřejí horká jablka. Stačí pár jablíček oloupat nakrájet na čtvrtky a vložit do hrnce s připravenou vodou. Do vody přidejte cukr (med) a hřebíček. Vařte, dokud se jablka nerozvaří. Servírujte ve větším hrnečku a přidat nakonec můžete trochu calvadosu.

Pomerančový punčwoman

  • 200 ml vody
  • 1 sáček punčové směsi
  • čerstvý zázvor
  • 800 ml pomerančového džusu
  • 4 líce medu
  • 1 pomeranč

Zázvor oloupejte a nakrájejte na tenké plátky. V horké vodě vylouhujte sáček s punčovou směsí a následně pomerančový džus smíchaný s výluhem přiveďte k varu. Oslaďte medem, přidejte zázvor a koření a nechte pořádně prohřát. Do sklenic si mezitím připravte plátky pomeranče a zalijte horkým punčem.

Horký cider

Horký cider je také nápoj, který má chuť jablek. Recept je to velmi jednoduchý. Cider, skořici, hřebíček a med si připravíte do malého kastrůlku, svaříte a následně odstavíte. Koření odeberte a užívejte si dokonalou podzimní chuť jablek.

Osvědčené klasiky

Nezapomínejte ani na kombinaci zázvor, med a skořice. Dokonale chutná jemně nastrouhaný zázvor zalitý horkou vodou, oslazený medem a dochucený skořicí. Skořici do hrníčku si připravte již se zázvorem, aby se také trochu svařila a rozvoněla. Nezapomínejte ani na hutnější kombinaci mléko, med a skořice či vanilka, která  je dokonalá před spaním na uklidnění.

bowl-336538_960_720


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

Barbora