Recepty Zdraví a diety

Vykouzlete si doma zdravý avokádový pudink

Autor Barbora

Avokádo se v posledních několika měsících stalo nesmírně populárním. Důvodem této popularity je nejen jeho lahodná chuť, ale především nutriční hodnoty, které vašemu tělu avokádo nabízí. Vždyť avokádo je jedním z nejlepších zdrojů zdravých tuků, vitamínu B6,  vitamínu E a železa. Dopřávejte si avokádo pravidelně ve své stravě třeba v podobě avokádového pudinku.

Avokádová inspirace

Hledáte inspiraci pro vaše zdravé pokrmy? Vyzkoušejte alternativu oblíbeného dezertu a nahraďte klasický pudink avokádovou verzí. Nejenže je jemnější a lahodnější, ale také mnohem zdravější. Avokádový pudink může posloužit jako zdravá svačinka či lahodná snídaně. A věřte, že si ho brzy zamilují i vaše děti.

Recept:

čas přípravy: 10 minut, chlazení: 30 minut
porce: 4

  • 3 středně velká zralá avokáda
  • 75 g kakaového prášku
  • 1 lžička rozpustné kávy
  • 75 g medu či jiného sladidla
  • 3 lžíce kokosového mléka
  • 1 lžička vanilkového extraktu
  • 1/2 lžičky mořské soli

Připravte si kuchyňský mixér. Umístěte do něj avokádo, kakaový prášek, rozpustnou kávu, med, mléko, vanilkový extrakt a trochu mořské soli. Mixujte směs dohladka. Následně ji rozdělte do jednotlivých mističek, přikryjte fólií a nechte v lednici po dobu 30 minut vychladnout. Poté pudink vyndejte a posypte trochou mořské soli a libovolným ovocem. Skvěle se k němu hodí lesní plody či pokrájený banán, který můžete přidat při přípravě pudinku také do směsi. Přejeme dobrou chuť!

Zázračné avokádo

Avokádo si dopřávají především vegani a vegetariáni. Vhodné je však pro každého, kdo chce zlepšit své zdraví.  Avokádo obsahuje tuky, ale jedná se o zdravé tuky, které vaše tělo potřebuje. Do vašeho těla doplňuje vitamín E, C, A a vitamíny ze skupiny B. Bohaté je též na minerální látky, kyselinu olejovou, linolovou a vlákninu. Avokádo pomáhá při únavě, vysokém krevním tlaku a vysoké hladině cholesterolu, má antistárnoucí efekt a je vhodný při nervových onemocněních. Díky obsahu antioxidantů vás zbavuje toxinů a pomáhá celkové regeneraci organismu. Pro vás je avokádo zdravé, nikdo ho však nenabízejte svým domácím mazlíčkům, protože by jim mohlo ublížit.

O autorovi

Barbora