Rostlina tolik známá pro svoje léčivé účinky. Pokud si ji chcete vypěstovat doma, pak to není nic těžkého. V tomto článku vám přinášíme stručný návod.
V dnešní době, kdy jsou všechny potraviny běžně dostupné za relativně dobré ceny, se pěstování zeleniny a rostlin příliš nevyplatí. I přesto není od věci udělat výjimku. Zvlášť když jde o rostlinu jako je lichořeřišnice. Ta vám pomůže nejen s infekcemi, ale také s léčením celé řady onemocnění. Jak si ji tedy můžete vypěstovat u vás doma?
Jak lichořeřišnici pěstovat?
Lichořeřišnice pochází původně z horských oblastí. Na první pohled se tedy může zdát, že jde o rostlinu, která se u nás bude pěstovat jen velice těžko. V následujících krocích vám ale ukážeme, že to tak náročné není:
- Zasejte semena zhruba do hloubky dvou centimetrů. Nezapomeňte je pravidelně zalévat. Lichořeřišnice totiž hodně ráda pije a v suchých podmínkách by nedokázala vyklíčit.
- Pokud chcete zvýšit šanci na vyklíčení, můžete si sazeničky předpěstovat za oknem nebo ve skleníku. Ven ji ale nesázejte dříve, než bude jasné, že nehrozí žádné přízemní mrazíky.
- Lichořeřišnici můžete pěstovat v záhonu i v květináči. Dbejte na to, aby byla rostlina na dobře prosluněném místě. V případě květináče ji tedy umístěte pokud možno na parapet.
- Rostlinu pak už jen dostatečně hydratujte a starejte se o to, aby měla dostatečný přísun slunečních paprsků. Rozhodně ji dál nepřihnojujte. Mohli byste tak způsobit více škod než užitku.
Kde lichořeřišnici koupit?
Pěstování lichořeřišnice není nic složitého. Pokud si ji ale budete chtít koupit v podobě doplňku stravy, rozhodně neprohloupíte. K dostání je totiž lichořeřišnice kapky nebo tinktura, které jsou dobře stravitelné a pohodlně se podávají. Pro odvážlivce jsou připraveny lichořeřišnice tablety.
Koupě hotových produktů vám sice nepřinese tolik radosti, jedná se ale o vyzkoušené a kvalitní výrobky určené k jasným účelům. Mohou vám tak pomoct při urologických potížích, nemoci dýchacích cest či při léčbě defektů kůže.