Recepty Zdraví a diety

Kokosová smoothie bowl s chia semínky

Autor Barbora

Jistě jste již o smoothie bowl slyšeli či ho minimálně viděli na menu některé z moderních kaváren. Smoothie bowl v překladu smoothie miska je formou smoothie, které se však připraví hustší a místo do sklenice ho vlijete do misky a dozdobíte dalšími ingrediencemi. Hustší smoothie vyrobíte tak, že přidáte ovoce, které je zmražené, vločky nebo jogurt. V dnešním článku si ukážeme, jak připravit kokosové smoothie s chia semínky. 

Kreativní snídaně

Smoothie bowl je skvělou, zdravou a kreativní snídaní, kterou si můžete připravit jen podle sebe. Zamilují si ji i vaše děti, protože se na tvoření snídaně mohou podílet. Základem smoothie bowl by mělo být vždy ovoce, rostlinné mléko či jogurt, semínka, ořechy a můžete přidat i zeleninu, například špenát. Použít můžete například zmražený banán, jahody, borůvky, rostlinné mléko, mango, avokádo, vše, co máte rádi. Aby bylo smoothie výživné, můžete do něj přidat i ovesné vločky, proteinový prášek, chia semínka či oříšky. Navrch se smoothie bowl podle libosti zdobí. Použít můžete plátky kokosu, goji, nasekané mandle, kiwi nakrájené na kolečka apod. Fantazii se meze nekladou.

Ingredience:

příprava: 5 minut
porce: 2-3 porce

  • 3 banány
  • 4 datle
  • 2 šálky kokosového jogurtu
  • ¼ šálku kokosové vody
  • hrst borůvek
  • ¼ šálku chia semen
  • navrch: konopná semínka, nakrájené jahody, ostružiny, maliny

K přípravě smoothie bowl budete potřebovat mixér. Všechny ingredience vhoďte do mixéru a ušlehejte. Datle zde slouží jako přírodní sladidlo a borůvky jako barvivo, které smoothie přidá krásnou barvu. Po umixování vlijte smoothie do vaší oblíbené misky a ozdobte tím, co máte rádi, doporučujeme lesní plody, konopná semínka, plátky kokosu, atd.

Fialové smoothie

I vaše děti si k snídani zamilují fialové smoothie. Této barvy dosáhnete nejen díky ostružinám či borůvkám, ale také díky acai prášku, který je velmi zdravý a smoothie bowl ho proslavila. Chcete-li doplnit dávku antioxidantů, určitě jej do své stravy zařaďte.

O autorovi

Barbora